Grant od společnosti Google

Chtěli bychom Vás informovat, že Gymnázium Kladno prostřednictvím Rady rodičů získalo pro příští školní rok grant od společnosti Google ve výši 6.000 EUR na organizaci on-line kurzů programování v nejmodernějších digitálních technologiích.

Program je určen pro všechny studenty Gymnázia Kladno, které bude realizováno během října – prosince 2019 s tím, že snahou Rady rodičů bude dále rozvíjet technologickou znalost studentů Gymnázia Kladno v těchto oborech a tím naše studenty připravit na novou digitální éru.

Chtěl bych tímto poděkovat člence rady rodičů při Gymnáziu Kladno, paní Vendule Poláčkové, která se svojí pracovitostí a zájmem zasloužila o získání toho grantu.

Těšíme se na rozvoj těchto aktivit a zvýšení kvality výuky našich studentů.

Miroslav Pekárek
předseda sdružení Rady rodičů při Gymnáziu Kladno z.s.

Zde naleznete oficiální tiskovou zprávu spoleřnosti Google

Gymnázium Kladno jako jediné v České republice získalo grant v rámci iniciativy Europe code Week od společnosti Google v hodnotě 150 000 Kč. Grant se podařilo získat na základě dlouhodobé iniciativy Sdružení rodičů při gymnáziu Kladno a na škole díky němu proběhnou workshopy, během kterých se děti z vybraných tříd seznámí se základy kódování ve dvou programovacích jazycích Python a Scratch. Studenti si vyzkouší vlastní projekt a poznají, že kódování je jednoduché, tvůrčí a zábavné.

Společnost Google si dala za cíl podpořit výuku dnešních studentů, jelikož si uvědomuje vývoj technologií a zaměstnaneckého trhu. Předpokládá se, že 65 % studentů bude jednou zastávat pracovní role, které momentálně ještě neexistují. Touto podporou chce motivovat studenty k používání nových technologií a zdokonalení dovedností v oblasti počítačové inteligence. Europe Code Week se koná od roku 2013 a tento rok proběhne v termínu od 5. – 20. října.

Workshopy na Gymnáziu Kladno budou probíhat od 8. 10. 2019 a zajistí je jedna z nejlepších počítačových akademií světa Coding with Kids. Online lekce akademie budou začleněny do výukya v následném bezplatném kroužku proberou žáci základy kódování až po principy objektově orientovaného programování. Studenti budou vytvářet vlastní programy – hry či interaktivní příběhy a naučí se chápat základní kódovací postupy, procvičí si řešení problémů a odstraňování chyb z vytvořených programů. Připravené jsou i live online lekce s českými instruktory, kde studenti mohou pokračovat s výukou třeba z pohodlí domova.

Gymnázium Kladno ve spolupráci se Sdružením rodičů plánuje, že workshopy či kurzy programování budou pokračovat nadále i s využitím pomoci místních sponzorů.

Ivana Kopková, Marketing Google kopkova@google.com

Vendula Poláčková

Sdružení rodičů při Gymnáziu Kladno vendula.polackova@gymnasiumkladno.cz

Coding with Kids

info-cz@codingwithkids.com

www.codingwithkids.com

Code week

www.codeweek.eu

Vložte komentář jako první k "Grant od společnosti Google"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*